Przejdź do głównej zawartości

dziwna męcząca pętla

08.12.2010: między 20.10 a 21.00. siedziba Teatru Ósmego Dnia przy ulicy Ratajczaka. spektakl będący częścią cyklu pt. Scena Eksperymentu Dźwiękowego. zwał się Strange Loop. performens nie był interesujący. był wręcz okropny. teoretycznie nie powinien: taniec-audio-video-sprzężenie-trochę noise'u. niestety. jedynym nieżenującym elementem całego wydarzenia był wykład teoretyczny na temat idei dziwnej pętli autorstwa Douglasa R. Hofstadtera (poniżej umieszczam jego zdjęcie). Wykład wygłosił Edwin Bendyk: dziennikarz i publicysta z Polityki (tutaj znajduje się jego wpis blogowy dotyczący spektaklu).

W sumie do posłuchania są cztery nagrania: dwa pierwsze to wykład Bendyka. Słychać jak pan Bendyk rozluźnia się i przestaje się stresować wystąpieniem; na samym początku mówi niewyraźnie i cicho, potem jego głos - za tym również szły zmiany w jego ekspresji pozawerbalnej- staje się mocniejszy, poprawia się dykcja. Kolejne nagrania to krótkie fragmenty spektaklu - jest piszcząco i ostro.

PhotobucketPhotobucket
Photobucket

Komentarze

  1. Kochana, ale czemu jesteś taka krytyczna? Właściwie trudno się dowiedzieć, co Ci się tak nie podobało, oprocz tego że coś cię zirytowało. I czemu taka uboga dokumentacja fotograficzna tym razem? pzdr Alexis

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz