O mnie

doktora antropologii kulturowej, adiunkta w IEiAK UAM, performerka fotograficzna, field recordist-ka.

21 mar 2011

niedzielna Wilda

20.03.2011: między 14.00 a 16.00. Wilda! bardzo typowe ambiensy niedzielnej Wildy: ptaszki, trochę ludzi, samochody jadące po bruku, szczekanie psów, niby szum, niby cisza. pogoda słoneczna, sucha, ale niestety wietrzna i zimna. do posłuchania cztery krótkie nagrania:

____stłumiony, basowy, ale mający w sobie coś hipnotycznego dźwięk muzyki dochodzący z parkującego na ulicy Poplińskich samochodu sportowego. samochód miał zamknięte okna, stąd bas jest stłumiony, wjeżdżał na chodnik dość powoli. na pierwszym planie dźwięk stóp oraz ptaków. hipnotyczny dźwięk samochodu jest dostępny jedynie przy użyciu słuchawek.
____wchodzenie do kamienicy przy ulicy Górna Wilda. wbijanie kodu na domofonie, otwieranie ciężkich drzwi, warkot silnika przejeżdżającego samochodu - ów warkot wpada do klatki schodowej. wchodzenie po schodach, otwieranie drzwi i wejście do mieszkania.
____ambiens skrzyżowania ulic Górna Wilda i Chwiałkowskiego: samochody jadące po bruku, ptaszki, rodzaj ciszy i oczywiście stopy w butach; tym razem nagrywałam w ruchu
____ambiens skrzyżowania ulic Wierzbięcice oraz Żupańskiego: hałas ulicy i szczekanie psa przywiązanego do sklepowej barierki po drugiej stronie ulicy.

Photobucket
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz