O mnie

doktora antropologii kulturowej, adiunkta w IEiAK UAM, performerka fotograficzna, field recordist-ka.

29 sie 2009

knajpy, restauracje, ogródki



CAFE SEKRET


26.08.09: około 21.00 ulica Sieroca, korytarz prowadzący do Cafe Sekret. Korytarz jest otwarty, zamontowane są w nim głośniki dlatego słychać muzykę zapowiadającą atmosferę mającą zapewne przyciągać potencjalnych klientów Cafe Sekret. Nie byłam w środku, choć grające niemal puste korytarze mają coś w sobie. Nie reklamuję, niemal nie posiadam zdjęć. Trudno mi przychodzi jednoczesne wymachiwanie rekorderem i aparatem fotograficznym. Wolę raczej słuchać niż się przyglądać.



dźwięk do ściągnięcia oraz geolokacji TU

PASAŻ NIEBIESKI

26.08.09: około 21.00, ulica Paderewskiego, wejście do Pasażu Niebieskiego. Na końcu pasażu znajduje się knajpka, z której muzyka słyszalna jest na ulicy (głośniki znajdują się na zewnątrz). Oprócz muzyki (Sting) słychać brzdęk szklanek, filiżanek, piszczenie przesuwanych krzeseł.


dźwięk do ściągnięcia i geolokalizacji TU

OGRÓDKI NA STARYM RYNKU

26.08.09: około godziny 21.00. Tłum ludzi siedzących w ogródkach piwno-restauracyjnych. Zachodnia część Starego Rynku (niemal od rogu ulicy Paderewskiego, dokładniej od wysokości fontanny Neptuna po ulicę Franciszkańską).


dźwięki do ściągnięcia TU i TU

ZAPLECZE

26.08.09: około 21.00. zaplecze knajpki przy ulicy Sierocej. Za obitymi gęstą siatką drzwiami stoi dwójka pracowników (nie wiem czy byli to kucharze, kelnerzy), którzy właśnie mają przerwę na papierosa.


dźwięk do ściągnięcia oraz geolokacji TU

FENIX

26.08.09: godzina 21.00. wejście do restauracji Fenix do niedawna Sfinx. Na zewnątrz restauracji znajdują się głośniki z których sączy się popowa muzyka. W tle słychać tłum ludzi siedzących w ogródku Fenixa oraz ludzi przechodzących obok.


dźwięk do ściągnięcia oraz geolokacji TU

WIEDEŃSKI RARYTAS

26.08.09: między 21.00 a 22.00. ulica Mielżyńskiego. Muzyka dochodząca z restauracji Wiedeński Rarytas. Muzyka w stylu dancingowym. Nagrywałam z opozycyjnej strony ulicy. Przed Rarytasem stało dwóch mężczyzn: kelner oraz jego kolega, który przyjechał odwiedzić tego pierwszego. Rozmawiali, przystępowali z nogi na noge, ekscytowali się bryką, którą przyjechał kolega kelnera.




dźwięk do ściągnięcia i geolokacji TU

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz