O mnie

doktora antropologii kulturowej, adiunkta w IEiAK UAM, performerka fotograficzna, field recordist-ka.

20 gru 2010

soundtoys 3

19.12.2010: między 19.00 a 21.00. i znów... kolejny (zdecydowanie mój ulubiony z zestawu soundtoys) pakiecik nagrań dźwięków generowanych przez bardzo różne (plastikowe) interaktywne zabawki dla dzieci do lat 8. nagrania pochodzą z działów zabawkowych w supermarketów Real w centrum handlowym M1 przy ulicy Szwajcarskiej oraz Carrefour w centrum handlowym Franowo przy ulicy Szwedzkiej.

zabawki 1: kosz ze śpiewającymi i tańczącymi niby pluszowymi zabawkami (żabami, krowami, psami). w trakcie nagrywania włączałam je po kolei. wyglądało to fascynująco: duży supermarketowy kosz wypełniony nagle ożywionymi stworzonkami, które próbowały wydostać się z foliowych worków. śpiewom zabawek towarzyszą również głosy taty i jego małej córki, którzy podobnie jak ja włączali kolejne zabawki, wyciągali je z kosza i stawiali na podłodze.

zabawka 2: cudowna zabawka! nazwałam ją globtrotterem. jest to globus, wokół którego lata samolocik z lupką, którą można nakierować na uwypuklone miejsca na globusie. zatrzymując się w tych miejscach otrzymujemy informacje o tym, w jakim kraju się zatrzymaliśmy a także na temat jakiejś atrakcji turystycznej mieszczącej się na terenie danego kraju. globus uczy, śpiewa i nawet ma opcje zabawy w różne języki świata. najcudowniejszy jest jednak dźwięk samolociku (brzmi jak bulgotanie).

zabawka 3: o! to zdecydowanie moja ukochana zabawka. rakieta kosmiczna dźwięk startu oraz lotu w przestrzeni kosmicznej - jakkolwiek brzmi w rzeczywistości). posłuchajcie, koniecznieeee!!!

zabawka 4: gadający, bulgoczący i grający plastikowy, różowy imbryk. dość ciekawa zabawka, ponieważ jej celem jest nauczenie dzieci dwóch, opozycyjnych pojęć: otwartości i zamknięcia.

zabawka 5: ślimak-bączek, którego można naciskać od góry, a w jego wnętrzu zaczynają się toczyć kolorowe kulki.


Photobucket
Photobucket

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz