O mnie

doktora antropologii kulturowej, adiunkta w IEiAK UAM, performerka fotograficzna, field recordist-ka.

26 kwi 2010

living sculptures

26.04.2010: przed dwiema godzinami, między 19.00 a 19.50 Słodownia +2 w Starym Browarze przy ulicy Półwiejskiej. Otwarcie wystawy "Living Sculptures". Nagrań jest aż sześć i są to po kolei:
- kilka minut przed oficjalnym otwarciem wystawy (hałas tłumu wypełniającego około 40 metrowe niskie pomieszczenie, przedsionek prowadzący na piętra Słodowni)
-oficjalne otwarcie wystawy (przemawiająca Izabella Gustowska, następnie udziela się męski głos, którego nie potrafię nazwać z imienia i nazwiska, bo nie widziałam tego mężczyzny. jestem za niska i w tłumie zazwyczaj niczego nie widzę. głos męski opowiada o rozwiązaniach logistycznych wystawy, na końcu oświadcza, że poczęstunek będzie po, na co pojawia się śmiech tłumu, jego pomruk i wreszcie pojedyncze oklaski)
- wchodzenie na drugie piętro Słodowni po wąskich schodach (tłum ludzi powoli wchodzących po schodach, rozmowy, hałas ludzki, kroki)
- ogólny ambience przestrzeni Living Sculptures (słychać tylko tłum ludzi, kroki na drewnianej podłodze, rozmowy; wideoprojekcje miały wyłączony dźwięk ze względu na dziejące się live performensy)
- performens w wykonaniu Sylwii Czubały
- performens w wykonaniu grupy Bergamot
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz