O mnie

doktora antropologii kulturowej, adiunkta w IEiAK UAM, performerka fotograficzna, field recordist-ka.

31 maj 2010

Modelarnia dźwięku - warsztaty

www.modelarniadzwieku.pl

Dźwięk – Stwórz go sam !

Dźwiękoskładaki i Samograjki kontrolery dźwięku i instalacje dźwiękowe. W dobie kultury cyfrowej twórca staje się zakładnikiem czyjeś logiki! Wykorzystując media elektroniczne, pozostaje jedynie użytkownikiem. My do tego nie do puścimy! Ogłaszamy nabór do warsztatów w ramach Modelarnii Dźwięku! Wspólnie chwycimy materię i zamienimy ją w dźwięk. Odbędziemy wycieczkę z przewodnikiem po świecie elektroniki. Przekonamy się, że software oznacza coś więcej niż narzędzie. Tnijmy, klejmy, zlepiajmy, ugniatajmy, lutujmy, przekształcajmy! Uwolnijmy swoją wyobraźnię. Zacznijmy modelować! Stwórzmy dźwiękosładaki i samograjki!

****************
Program 10-12 czerwca //ZGŁOSZENIA DO 7 czerwca//
wstęp wolny

Uczestnicy warsztatów zapoznają się z możliwościami kształtowania materiału dźwiękowego oraz z narzędziami służącymi do jego manipulacji. Dodatkowo warsztaty pokażą proces pracy nad pomysłem interaktywnym: paradygmaty i metafory interaktywności, struktury generatywne. Zostanie przybliżona praca ze środowiskami do programowania modularnego niezbędnymi przy operowaniu intermediami. Całość należy traktować jako wprowadzenie do sztuki dźwiękowej, zastosowanie technologii w muzyce, sztuce audiowizualnej oraz audio art, komponowanie interaktywnych projektów audiowizualnych.

Warsztaty potrwają 3 dni. Odbędą się w intensywnym trybie weekendowym. Głównym ich zadaniem będzie realizacja indywidualnych projektów uczestników.

**Program warsztatów obejmuje:

- Podstawowe techniki i metody pracy z dźwiękiem. - Kreatywne wykorzystanie elektroniki (przy pomocy Arduino)
i softwaru (modularnych środowisk Max/Msp , PureData , Supercollider). - Design interaktywny pod kątem dźwięku.
- Techniki kształtowania i przetwarzania dźwięku. - Techniki syntezy dźwięku. - Interaktywne techniki kontroli i wizualizacji dźwięku.
Warsztaty składać się będą z dwóch etapów.
1. Prezentacji / wykładu przeplatanego praktycznymi ćwiczeniami. 2. Realizacji autorskich projektów, wykorzystując wiedzę
i doświadczenie nabyte w czasie pierwszego etapu.
Przykładowe tematy projektów:: instalacje dźwiękowe, własne instrumenty, sound design jako element wzornictwa przemysłowego, sound design dla
przestrzeni miejskiej.

Prowadzący: Paweł Cyrta - badacz dźwięków i technologii muzycznych, kompozytor pracujący z muzyką generatywną, interaktywnymi systemami i kompozycją algorytmiczną.
Jest autorem licznych artykułów w magazynach 'Estrada i Studio' oraz 'Muzyka i Technologia'. Absolwent zakładu Elektroakustyki na Politechnice Warszawskiej. W 2007 roku odbył staż w paryskim IRCAM'ie, gdzie pracował nad wykorzystaniem syntezy mowy i śpiewu wraz z naturalnymi emocjami w kompozycjach muzycznych. Obecnie pracuje jako specjalista przy innowacyjnych rozwiązaniach analizy i przetwarzania dźwięku.
Swoją działalność artystyczną realizuje pod pseudonimem "Dźwiękoton". Opiera swoje działanie o metody live coding'u i live electronics w połączeniu z dźwiękami akustycznymi i improwizowanym śpiewem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz